SİYASETİN EN DÜRÜST KİŞİLİĞİ, İŞADAMI ÖZKAN YILMAZ, MALTEPE BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYI

Değerli işadamlarımızdan Özkan Yılmaz, 31 Mart 2019 seçimleri için, CHP Maltepe Belediye Başkan aday adaylığı adına yaptığı konuşmalarda izleyici halkın büyük ilgisini çekmektedir. Öyle ki davet eden sivil toplum örgütlerinin davetlerini kabul edip yaptığı konuşmalarda, Belediye başkanı seçileceği zaman yapacağı projelerini madde madde açıklayarak izleyenlerin sorularını akılcı bir şekilde sunmaktadır. Kendisi zaten 40 yıldan fazla bir zamandan beri Maltepe’lidir. Türkiye’nin en önemli işadamı olmasına rağmen belediye başkanlığına aday olması, Maltepe’liler içinde büyük bir şans olarak görülmektedir.

OLAY HABER SİTESİNDE DE YAYINLANAN KENDİSİ İLE İLGİLİ HABERİ AYNEN YAYINLIYORUM:

     İŞSİZLİKLE SAVAŞIMIZ VAR! : Maltepe’deki Cumhuriyet Halk Partililerin yaşadıkları en büyük sorun işsizlik sorunudur. Bu sorunu görmezden gelemeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Örgütü işsizlikle mücadeleye başlayacak, insanlarımıza iş ve aş bularak onurlu yaşama kalitesini başaracağız. Bu sorunun varlığını kabul ettikten sonra sanayici ve işadamlarımızla bir araya gelerek üretimin en önemli ayağını teşkil eden ARA ELEMAN ihtiyacını karşılamaya talip olacağız. Sanayici ve işadamlarımızın en fazla ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacını düzenleyeceğimiz kurslarla gidereceğiz.

      İşadamının overlokçuya mı ihtiyacı var? overlok kursu açacağız, bilgisayarcı mı? Bilgisayar kursu açacağız. Maltepe ilçe örgütü işsizlikle mücadeleyi başlatarak, bu savaşı da kazanacaktır.

         AKİL KADROLARIMIZ OLACAK : Seçimden seçime oy veren delegasyon sistemi seçim günü bitmeyecek, seçimden sonrada tüm örgütümüz zinde olacak, herkese bir görev ve sorumluluk vereceğiz. Hiçbir şey yaptıramazsak bile, tüm örgütümüz denetim görevi yapacaktır. Maltepe’yi ve sorunlarını bilen akil kadrolarımız şehrin öncelikleri, çözüm yolları ve Maltepe’nin sorunları ile ilgili görüş ve önerilerini dinleyeceğiz. Parti büyüklerimizden kopmayacağız, onların gösterdiği yolda, gençlerle birlikte yürüyeceğiz. Kadınlarımız üretici olacak. Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyet Halk Partisini Maltepe’de örnek bir siyasi parti durumuna getireceğiz. Değişim için geliyor, değiştirmeye geliyor, örgütüne ve Maltepe halkının sorunlarına sahip çıkan, çözüm üreten, çözümü zorlayan, seven, sevdiren sevilen bir Cumhuriyet Halk Partisi oluşturacağız. İlçemizde yaşayan tüm insanlarımızın oyuna talip olup, herkese Cumhuriyetin değerlerini, kazanımlarını anlatacağız, herkesin CHP çatısı altında olmasının gerekliliğini anlatacağız. Kimse ile kavga etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz. Belediyemiz ile örgütümüz yan yana, el ele, kol kola olacaktır. Yapıcı ve çözüm üreteceğiz.

       SAYIN ÖZKAN YILMAZ OKURLARIMIZA BİOGRAFİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ? 1967 Ardahan doğumluyum. Evli ve2 çocuk babasıyım. Ticaret alanında Denizcilik sektöründe hizmet veriyoruz. Eğitimimi İstanbul’da tamamladım.

     GÖREV YAPTIĞINIZ SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ HANGİLERİ VE DAHA ÖNCE GÖREV ALDIĞINIZ STK’LAR HANGİLERİ? Ardahan Hanak Koyunpınar Derneği’nde 2 yıl başkankanlık yaptım. Bu dernekte 21 yaşında başkanlık yapmıştım. Neredeyse Türkiye’nin en genç sivil toplum örgütünde başkanlık yaptım. Fenerbahçeliler Derneği Üyesiyim. Tema Vakfı’nda çalışmalarım oldu. Halen birçok dernek ve vakıfta görev yapıyorum.

        ADAYLIK GEREKÇENİZ NEDİR? Ülkemiz gün geçtikçe yeni bir sorunla karşılaşmaya devam ediyor. Dış ülkelerle ticaret yapıyorum. Şartlar onlarınkine göre burada kötü. Doğma büyüme Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Bizim geleceğimiz için, çocuklarımızın geleceğimiz için elimizi taşın altına koymamız gerektiğine inandığım için aday oldum. 1 dönem partimizde ilçe eğitim sekreterliği yaptım.

Daha sonra da partimizde değişimin sürecinin başlaması gerektiğine inandım. Gençlik kollarımızın ve kadın kollarımızın kendilerini yenileyip daha verimli çalışması gerektiğini düşünüyorum.   Bundan önceki Maltepe Belediye Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Zengin’in başkanlık seçimlerinde Maltepe’de oy çoğunluğuyla seçimleri kazanması bizleri heyecanlandırdı. Ve bizlerde ilçe başkanlığında görev alma zamanımızın geldiğini düşündük ve adaylığımızı koyduk.

        PROJELERİNİZ NELERDİR? Komisyonlarla çalışmayı düşünüyorum. Ve en az yönetim kurulu kadar sorumlulukla çalışmalarını istiyorum. Siyasette genç ve yetenekli arkadaşları görevlendirmeyi düşünüyorum.

Belediyemiz, örgütümüz Maltepe halkımız hepimiz el ele vererek İstanbul’da örnek çalışmalar yapmayı düşünüyoruz.

Partimizin her üyesi en az bir yönetim kurulu üyesi kadar çalışacak. Cumhuriyet Halk Partisi’nin gerçek ideolojisi olan ilkeleri halkımıza anlatacak. Bizlerden belediyeleri hizmetleri kurduğumuz komisyonlara iletecek ve takipçisi olacak, kimse seçimlerden sonra kenarda oturmayacak, siyaset gönül işidir. Herkes gönlünden geçeni ortaya koyacaktır.

Gençlik kollarından üyeler almak ve gelecek nesillere başarılı siyasetçiler, yöneticiler sunmak istiyoruz.

       SİZİN İÇİN BELEDİYE BAŞKANININ ADAYI DİYORLAR, BU KONUDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR? Başkanımızla aramız iyi, parti erk’lerimizle sorunum yok. Parti büyüğüm olarak kişilik olarak takdir ediyorum. Önceki  Belediye Başkanımız sayın Prof. Dr. Mustafa Zengin’in beni desteklemesi veya sahip çıkması benim için bir onurdur. Bende çalışmalarımla layık olmayı düşünüyorum.

       CHP DELEGASYONUNA VE MALTEPE HALKINA VERECEĞİNİZ MESAJLARINIZ VAR MI? Cumhuriyetin temel değerlerine sahip çıkılmasını, dil, din, ırk mezhep ayırt etmeksiniz, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yaşayan bütün toplumları kardeşliği savunmalarını istiyorum. Çünkü “Çanakkale’de şehitlikleri gittiğimde hiçbir şehidimizin mezar taşında dini, dili, ırkı, mezhebi yazmaz. Onlar Cumhuriyet için hayatlarını feda etmişlerdir” Bizlerde onlara layık olmaya çalışacağız”

       SİZDE MALTEPE’NİN EN BÜYÜK SORUNU HANGİSİDİR? Tüm dünya da olduğu gibi Türkiye’de de ilçemizde de öncelikli sorun İŞSİZLİKtir. Bizlerde yeni oluşumumuzla birlikte bu konuyu öncelikli olarak irdeleyip, bunun üzerinde yoğun bir çalışma yapacağız. Arkadaşlarımızla bağlantı kurduk, olabildiğince işsizlere iş bulma konusunda yardımcı olacağız” dedi.

      FOTOĞRAF :  MALTEPE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ÖZKAN YILMAZ, MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ’NDE KONUŞTU. Dernek yönetiminin tüm üyeleri de başkanın yanındaydı. Yaşar Geler, Jülide Kaya, Mustafa Topçu, Turgay Akpınar, Ali Uçarman, Gürhan Taşdemir, Günay Kamacı, Zihni Akbulut. (16 Kasım 2018)