Müzik Eğitimciler Derneği İstanbul Şubesi’nin enteresan kongresi 1 Ekim 2017 günü yapıldı.

   Müzik Eğitimciler Derneği (MÜZED) İstanbul şubesinin kongresi 1 Ekim 2017 Kadıköy’de yapıldı. Kongrenin açılışında MÜZED Genel başkanı Refik Saydam yaptığı konuşmada MÜZED’in faaliyetlerini, ve yapılması gerekenler hakkında açıklamalarda bulundu.  MÜZED İstanbul Şubesi başkanı Selçuk İşçan ise, yönetimi döneminde yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi sundu.

   MÜZED üyesi Celâl Yılmaz ise yaptığı konuşmada şunları söyledi.” Değerli arkadaşlar Müzik Öğretmenleri Derneği İstanbul Şubesi kurulalı yıllar oldu fakat ses getirici hiçbir faaliyette bulunulmadı. Müzik öğretmenlerini bir araya getirebilmek için faaliyetleri de mağlesef olmamıştır. Yıllarca kongreler yapılmıştır. Kongreye tüm katılımcıların sayısı 15-20 kişi arasında olmuştur. İstanbul’da bulunan 1600 civarında müzik öğretmeni olmasına rağmen bugünkü kongreye katılanların sayısı 18 dir. Beyoğlu Öğretmenevi’nde MÜZED adına bir kahvaltı etkinliği hazırlamıştım, kahvaltıya sadece 2 kişi katılmıştı. Yönetim kurulundan bile kimse yoktu sadece başkandan başka. Etkinlik yapıyoruz diyerek Kadıköy’de bir okulda kurs vermenin İstanbul Müzik Öğretmenleri’nin etkinliği olarak nasıl söylenebilir” dedi. 

    Kongrede ilginç bir durum yaşandı. O’ da kongre sonunda MÜZED İstanbul Şubesi başkanı Selçuk İşçan, daha önce kafasına göre hazırladığı ve büyük çoğunluğunun MÜZED İstanbul toplantılarına ve kongrelerine gelmeyen isimlerden oluşan yeni yönetim kurulu isimlerini tahtaya yazdı. Bazı üyeler tahtaya yazılan çok sayıdaki ismin toplantılara gelmediğini söylemesine rağmen silinmedi. Gelenler arasında bazı üyeler yönetime girmek istemesine rağmen adları yazılmadı. Oylamaya geçildi ve toplantılara katılmayanların çoğunlukta olduğu yönetim kurulu seçildi.

 

           Fotoğraf : MÜZİK EĞİTİMCİLER DERNEĞİ İSTANBUL ŞUBESİNİN ENTERESAN KONGRESİ. Müzik Eğitimciler Derneği (MÜZED) İstanbul şubesinin kongresi 1 Ekim 2017 günü Kadıköy’de yapıldı. Enteresanlığı başkan Selçuk İşcan’ın toplantılara ve kongrede bulunmayan isimleri tahtaya yazıp 7-8 kişilik bir oyla yönetim kuruluna seçilmesini istedi ve seçildi.