CELAL YILMAZ'IN ALDIĞI FOTOĞRAFÇILIK ÖDÜLLERİ

    17 Aralık 1986 Folklor Kurumu Turizm Planlama ve Organize Müdürlüğü'nün çalışmalarına yaptığı katkı nedeniyle, Folklor Kurumu Turizm Planlama ve Organize Müdür vekili Dürdane Kara'dan teşekkür belgesi.

      Ağustos 1987 Celâl Yılmaz, Sergi-gösteri ve Yarışma birimi sorumlusu olduğu İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği İfsak’ta yönetici iken, İFSAK üyeleri fotoğraf fotoğraf sergisini Erzincan Kemaliye’ye giderek orada açılmasına destek verdi. Sergiyi İçişleri Bakanı Yıldırım Akbulut açtı.

      1 – 11 Aralık 1987 Celâl Yılmaz, İlteriş Tezer, Sedat Tosunoğlu üç arkadaş olarak kurdukları üçlü gurup, fotoğraflarıyla İstanbul Fotoğraf ve Sinema Derneği İFSAK’ın hazırlamış olduğu 3. Fotoğraf Günleri kapsamında hazırlanan Nişantaşı’nda bulunan Şişli Terakki Lisesi sergi salonunda fotoğraf sergisi açtı.

     1989 Folklor Kurumunun kuruluşunun 25. Yılı nedeniyle, yaptığı başarılı çalışmaları nedeniyle Folklor Kurumu genel başkanı Kemal Şulekoğlu tarafından Celâl Yılmaz’a onur belgesi verdi.

      1 Haziran 1991 Antalya Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ANFAD’ın hazırladığı Antalya 3. Ulusal Saydam Şölenine katkılarından dolayı yönetim kurulu adına ANFAD başkanı Önder Afşarkoca, Celâl Yılmaz’a teşekkür belgesi verdi.

       2 Aralık 1991 1991 yılı öğretmenler günü İstanbul ili kutlama törenlerinde gösterdiği başarıdan dolayı, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Turgut Akan, Celâl Yılmaz’a teşekkür belgesi verdi.

          20 Haziran 1993 İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi ve Kültür Merkezi'nde yapılan etkinliklere katkıları nedeniyle, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Nurdoğan İlgün’den teşekkür plaketi.

        26 Haziran 1993 İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi ve Kültür Merkezi'nde yapılan etkinliklere katkıları nedeniyle, Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi ve Kültür Merkezi Müdürü Erdoğan Gözütok'tan teşekkür belgesi.

        25 Eylül 1993 Celal Yılmaz'ın İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği İFSAK'ta 10. yılı nedeniyle, derneğe yaptığı katkı ve destekten dolayı İFSAK yönetim kurulundan plaket.

        24 Kasım 1993 Milli Eğitim Bakanlığı, Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi ve Kültür Merkezi adına Türkiye çapında düzenlediği "Öğretmenlerarası Fotoğraf Yarışması"ndaki başarılı çalışmalarından dolayı, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Oktay Armağan'dan plaket.

        20-27 Haziran 1994 İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi ve Kültür Merkezi'nde yapılan, İstanbul Öğretmenleri 3. Kültür ve Sanat Şenliği kutlamalarında üstlendiği görevi başarılı bir şekilde yaptığından dolayı, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Naci Akay'dan plaket.

      24 Nisan 1995 İstanbul Fotoğraf ve Sinema Derneği İFSAK'ta hazırladığı etkinlik nedeniyle, İFSAK yönetim kurulundan teşekkür belgesi.

      16-18 Mayıs 1995 Sakarya Üniversitesi'nin hazırladığı 1. Bahar Şenliği'ne fotoğraf sergisi ve dia gösterileriyle yaptığı destek nedeniyle, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Çallı'dan plaket.

      28 Ağustos-3 Eylül 1995 Eminönü Belediyesi ve Folklor Kurumu'nca düzenlenen "1. Uluslararası Sultanahmet Folklor Festivali'ne Fotoğrafçılık ve Türk Halk Müziği adına yaptığı başarılı çalışmaları nedeniyle, Eminönü Belediye Başkanı Doç. Dr. Ahmet Çetinsaya ve Folklor Kurumu Başkanı Tahsin Öztiryaki'den teşekkür belgesi.

      13 - 17 Mayıs 1996 Milli Eğitim Bakanlığı'nın, fotoğraf sanatçısı Celal Yılmaz'ın hazırlayıp ve yönettiği,  Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi ve Kültür Merkezi'nde düzenlediği "İstanbul Öğretmenleri 1. Fotoğraf Haftası"ndaki katkı ve başarılı çalışmalarından dolayı, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Aydın Özyar'dan plaket.

       1 - 7 Haziran 1996 İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı,  Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi ve Kültür Merkezi'nde düzenlediği "İstanbul Öğretmenleri 5. Kültür ve Sanat Şenliği’ne katkı ve başarılı çalışmalarından dolayı, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Aydın Özyar'dan plaket.

      4 Haziran 1996 Milli Eğitim Bakanlığı'nın, Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliklere destekleri nedeniyle, Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi ve Kültür Merkezi müdürü Meral Veziroğlu teşekkür belgesi verdi.

       Haziran 1996 İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hazırladığı,  Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi ve Kültür Merkezi'nde düzenlediği "İstanbul Öğretmenleri 6. Kültür ve Sanat Şenliği’ne katkı ve başarılı çalışmalarından dolayı, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey’den plaket.

     23 Nisan 1997 İstanbul Valiliği tarafından Mecidiyeköy Ali Sami Yen Stadı’nda yapılan Ulusal ve Egemenlik Çocuk Bayramı etkinliklerinin teknik komitesine seçildi ve gösterilere büyük katkılarda bulundu.

    9 Haziran 1997 İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği " İstanbul 2. Yeditepe Kültür ve Sanat Şöleni" etkinliklerinde, üst yönetim kurulu üyeliği ve İstanbul Öğretmenleri Fotoğrafçılık Birimi Başkanlığı'nda gösterdiği başarılar nedeniyle, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey'den teşekkür belgesi.

    7 Temmuz 1998 Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan, komisyonlar tarafından yazılan Lise 1-2-3 sınıfları Edebiyat, Kompozisyon, Coğrafya kitaplarının hazırlanışındaki fotoğraf, grafik ve dizaynında yaptığı çalışmalardan dolayı, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey'den teşekkür belgesi.

     15 Nisan 1999 İstanbul Fotoğraf ve Sinema Derneği İFSAK'ta hazırladığı etkinlik nedeniyle, İFSAK yönetim kurulu başkanı Halil İbrahim Tutak ve Sergi Gösteri Birimi sorumlusu Selda Aksoğan'dan teşekkür belgesi.

     17 Mayıs 1999 Gezginler Kulübü adına hazırladığı fotoğraf yarışması ve jürideki katkıları için, Gezginler Kulübü başkanı Prof. Dr. Orhan Kural'dan teşekkür belgesi.

     24 Aralık 1999 İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği İFSAK kuruluşunun 40. Yıldönümünde, geçmiş yıllarda İFSAK yönetim kurullarında ve fotoğrafçılık alanında yaptığı çalışmalar nedeniyle, Celal Yılmaz’a plaketle ödüllendirdi.

            15 Şubat 2000 Gezginler Kulübüne yaptığı destekten dolayı, Gezginler Kulübü başkanı Prof. Dr. Orhan Kural'dan plaket.

    9 Haziran 2000 İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Kulübü İFSAK'ın kuruluşunun 40. yılı nedeniyle düzenlediği etkinliklere katkılarından dolayı, İFSAK yönetim kurulundan teşekkür belgesi.

       28 Kasım 2001 Vefa Lisesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Şair Öğretmenler Şiir Günü" etkinliklerine dia gösterisi ve fotoğraf çalışmalarıyla katkıları nedeniyle, Vefa Lisesi Müdürü Dr. Sakin Öner'den onur belgesi.

        2 Mayıs 2002 Gezginler Kulübü üyelerine, çekimlerini Fransa'da yaptığı gösteri ve faaliyetlerinden dolayı, Gezginler Kulübü başkanı Prof. Dr. Orhan Kural'dan teşekkür belgesi.

       30 Kasım 2002 Celal Yılmaz'ın İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği İFSAK'ta 20. yılı nedeniyle, derneğe yaptığı katkı ve desteklerden dolayı, İFSAK yönetim kurulundan plaket.

     4 Haziran 2003 Özel Kültür Lisesi Müdürlüğü'nce, 2002/2003 öğretim yılında kurduğu fotoğrafçılık kulübünde yaptığı başarılı çalışmaları nedeniyle, Özel Kültür Lisesi müdürü Erdoğan Yılmaz'dan teşekkür belgesi.

       25 Mart 2006 İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği İFSAK'a gelişinin 25. yılı nedeniyle, belgesel amaçlı açtığı fotoğraf sergisi nedeniyle, İFSAK yönetim kurulu başkanı Şahin Dirican, Sergi ve Gösteri Birimi Sorumlusu Yüksel Altun'dan teşekkür belgesi.

     3 Temmuz 2009 Vefa Lisesi ve tarihinin aydınlatılmasında önemli yeri olan fotoğrafların düzenlenmesi ve Vefa Lisesi tarihiyle ilgili yaptığı fotoğraf çekimleri nedeniyle, Vefa Lisesi müdürü Dr. Sakin Öner'den onur belgesi.

       11 Mart 2010  Görme Özürlüler Derneği GÖZDER’e destekleri nedeniyle, yönetim kurulu adına başkan Bülent Kelleci’den Celâl Yılmaz’a teşekkür belgesi.

      18 Mart 2011 Celal Yılmaz, İstanbul (Erkek) Lisesi'nin son 100 yılını ve Çanakkale Savaşları'nı kapsayan "Açık Müzesi"nin hazırlanışındaki tarihi eserlerin ve fotoğraf düzenleme çalışmaları nedeniyle, İstanbul Lisesi Müdürü Dr. Sakin Öner ve okul yönetimince plaketle ödüllendirildi.

      4 Haziran 2011 Büyükçekmece İshakoğlu Musiki Derneği'ne fotoğrafçılıkla ilgili katkıları nedeniyle, İshakoğlu Musiki Derneği Başkanı Kadir İshakoğlu'ndan plaket.

    23 Ocak 2012 İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Kulübü İFSAK'ın kuruluşunun 52. Yılında hazırlanan İFSAK tarihi ile ilgili kitabın hazırlanışındaki destekleri nedeniyle, İFSAK yönetim kurulu başkan yardımcısı Serkan Turaç’tan teşekkür belgesi.

        9 Mart 2013 Bakırköylü Sanatçılar Derneği BASAD tarafından derneğe yaptığı katkılar ve 10. Yılı nedeniyle “Bronz Üye Sertifikası”  verildi.

      1 Temmuz 2013 Büyükçekmece İshakoğlu Musiki Derneği, fotoğrafçılık konusunda derneğe yaptığı destek nedeniyle Celâl Yılmaz’ı plaketle ödüllendirdi.

       24 Temmuz 2013 Büyükçekmece İshakoğlu Musiki Derneği’nin 10. Yılında derneğe yaptığı destek nedeniyle başkan Kadir İshakoğlu tarafından  Celâl Yılmaz plaketle ödüllendirildi.

        2 Aralık 2017 Ardahan İli Hanak İlçesi Koyunpınarı Köyü Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne yaptığı destek nedeniyle başkan Nayim Tan tarafından  Celâl Yılmaz plaketle ödüllendirildi.